вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Убави девојки повеќе нема да го красат престижниот шангајски саем за автомобили

saem

Последни вести

Атрактивни млади жени нема повеќе да ги красат автомобилите на Шангајаската меѓународна изложба на автомобилска индустрија која се одржува во април, најавија организаторите.

-Компаниите ќе се насочат на квалитетот на производите и технологијата, се вели во соопштението на организаторите.

-Автошоуто треба на посетителите да им пружи уживање во уметноста. Се надеваме дека излагачите ќе ги промовираат производите на здрав и класичен начин. Активностите со ниско ниво на вкус и оние со насилен општествен морал се забранети, се наведува во соопштението.

Организаторите ваква одлука донеле откако го истражиле мислењето на излагачите.

Почнувајќи од 1985 година, автошоуто во Шангај е најстара меѓународна изложба на автомобилската индустрија во Кина.

Веста за укинување на присуството на модели предизвика негодување во јавноста.

Голем дел од производителите на автомобили ангажираат манекенки на саемите за да го привлечат вниманието на купувачите, особено на помладите.

Најчитани вести