вторник, 27 јуни 2017  |  Вести денес: 54

Убедлива победа на Рома

Фудбалерите на Рома славеа убедлива победа во дулот против Палермо со 4:1, во последниот меч од 9.коло на фудбалското првенство на Италија.

132832340

Поврзани вести

Со шестиот триумф сезонава и освоените нови три бодови Рома се врати на второто место на табелата со два бода помалку од актуелниот шампиони лидер Јувентус.

Комплетни резултати од 9.коло од Серија А:
Рома – Палермо 4:2,
Болоња – Сасуоло 1:1,
Аталанта – Интер 2:1,
Удинезе – Пескара 3:1,
Каљари – Фиорентина 3:5,
Кротоне – Наполи 1:2,
Емполи – Киево 0:0
Торино – Лацио 2:2,
Милан – Јувентус 1:0 и
Сампдорија – Џенова 2:1.

Табела: Јувентус 21 бод, Рома 19, Торино Милан 19, Наполи 17, 15, Лацио 15.

Најчитани вести