понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 28

Убиецот на Ивана ја силувал и неговата снаа

Тој ја силувал снаата пред неколку години, но никој не и’ поверувал, бидејќи монструмот Дарко Костиќ бил брат на нејзиниот сопруг Богдан.

snaa-ubiceot500

Последни вести

Дваесет и девет годишната Јулија Кнежевиќ за српски Курир раскажала како убиецот на Ивана Продашиќ ја силувал и неа пред неколку години.

Таа тврди дека монструмот ја одвел во напуштена куќа и брутално ја злоставувал цели два часа, иако била негова снаа.

– Кога слушнав што и се слулило на малата Ивана и ја видов нговата слика на телевизија, веднаш се присетив на хоророт што го доживеав, вели Јулија.

Тој ја силувал снаата пред неколку години, но никој не и’ поверувал, бидејќи монструмот Дарко Костиќ бил брат на нејзиниот сопруг Богдан.

– Последните неколку дена ме бараше и се распрашувал за мене, можеби и мене сакал да ме убие како тоа несреќно девојче. Сега знам дека е во затвор, но и понатаму се плашам, посочила Јулија.

Во истата куќа каде ја убил Ивана, Дарко пред неколку дена ја силувал и 22-годишната Кристина Ковачевиќ.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести