недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Убиецот на Лука се обидел да се самоубие во затвор!

m

Последни вести

Марко Миличев (34), кој се сомничи дека на 25. јули минатата година со својот автомобил предизвика сообраќајна несреќа на Бранков мост во Белград, во која животот го загуби Лука Јовановиќ (21), вчера се обидел да се самоубие во Централниот затвор во Белград.

luka

Како што пренесуваат медиумите, Миличев ги пресекол вените, но повредите брзо му биле санирани.

luka1

-Најверојатно жилетот го извлекол од пластично бикче за бричење, кој на затворениците им е достапен за одржување на личната хигиена. Си нанел исекотини на подлактиците. За среќа, затворските чувари и медицински лица веднаш реагирале и му пружиле помош. Раните не биле длабоки, но тој е префрлен во Военомедицинската академија, каде му ги санирале повредите, а потоа бил вратен на одделението за психијатрја во болницата во Централниот затвор, вели извор од истрагата.

Според сознанијата, Миличев е свесен, но е во тешка психичка состојба.

Најчитани вести