петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 66

Убиецот на Тијана ужива како да е во хотел

Tijana-Juric-Dragan-Djuric-3

Последни вести

Триесет и четиригодишниот месар од Суботица, Драган Џуриќ, кој ја уби петнаесетгодишната Тијана во затворот во Белград е како во хотел.

– Само лежи и спие. Многу малку се движи. Напор дава само кога се врти од една на друга страна на креветот. Пред неговата ќелија постојано седи стражар кој го чува, вели извор за српскиот Ало.

Џуриќ ќе го надгледуваат тим од психијатри и психолози кои ќе утврдуваат дали бил непресметлив за време на убиството.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести