четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Убиецот од Чарлстон го призна делото

Убиецот од Чарлстон го призна делото

Убиецот од Чарлстон го призна делото

Поврзани вести

Американецот Дилан Руф го призна делото, дека е сторител на најголемото расистичко убиство во САД во изминатите неколку децениии убивајќи девет лица во средата во црковна заедница во Чарлстон, јави Си-Ен-Ен, пренесе МИА.

Убиецот од Чарлстон го призна делото

Убиецот од Чарлстон го призна делото

Дилан Руф (21) пред полицијата изјавил дека сакал да објави расна војна, пренесува Си-Ен-Ен, повикувајќи се на анонимни полициски извори.

Руф пред да го изврши убиството минал еден час со жртвите кои се молеле и ја читале библијата, по што отворил оган од автоматско оружје.

Најчитани вести