четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Убиен чеченскиот терорист Дока Умаров

doka umarov

Поврзани вести

„Раша тудеј“ јавува дека е разбиена терористичката група на Дока Умаров, чеченски лидер кој се бара за повеќе терористички напади.

Руските специјални единици беа во потрага по „злогласниот терорист“ уште од почетокот на годината.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести