понеделник, 24 јули 2017  |  Вести денес: 5

Убиен еден од лидерите на ИД

Тој бил еден од претставниците на ИД кои побегнале од Абу Граиб во Багдад.

Приходите на ИД за една година намалени за околу 30 отсто

Приходите на ИД за една година намалени за околу 30 отсто

Поврзани вести

Еден од лидерите на Исламска држава во Ирак, Аси Али Мухамед  ал Убеиди е убиен синоќа во Анбар, пренесува МИА.

Во соопштение се вели дека тој бил еден од претставниците на ИД кои побегнале од Абу Граиб во Багдад.

Ал Убеиди бил заменик на лидерот на ИД во Ирак – Абубакир ал Багдади.

Најчитани вести