вторник, 22 август 2017  |  Вести денес: 34

Убиен маж во Скопје

Смртта настапила како последица од удар со тврд предмет во пределот на главата.

Последни вести

Вчера околу 14:25 часот од Итната медицинска помош во Скопје, било пријавено дека при нивна интервенција на улица „Призренска“ кај домот за стари лица имало паднато лице.

Се работи за лицето Д.И. (50), вработен во фирма лоцирана на улица „Призренска“, каде е и пронајден мртов.

По кажување на доктор од Брзата помош смртта настапила како последица од удар со тврд предмет во пределот на главата.

По наредба на Јавното Обвинителство телото е предадено за обдукција.

Се преземаат мерки за целосно расчистување на настанот.

Најчитани вести