недела, 23 јули 2017  |  Вести денес: 52

Убиен навивач на Црвена ѕвезда, прободен директно во срце

Младиот навивач на Црвена ѕвезда, Александар Јакимовиќ (21) е убиен за време на закажана тепачка која вчера вечерта се случила на градскиот плоштад во Чачак. Во тепачката полесно повредено е уште едно лице.

fudbal-1

Последни вести

Во закажаната пресметка учествувале навивачи на ФК Борац и ФК Црвена ѕвезда, а српските медиуми пишуваат дека Александар бил прободен директно во срце по што утринава починал.

navivac aleksandar

По повод трагичниот настан откажан е натпреварот меѓу двете екипи кој требаше да се одигра денес. По консултација со клубовите, српското МВР и Фудбалскиот сојуз на Србија, директорот на Супер лигата донел одлука натпреварот да се одложи.

Најчитани вести