сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 23

Убиен поранешниот телохранител на Аркан

rade rakonjac

Поврзани вести

Раде Ракоњац, поранешен телохранител и гардист на Жељко Ражњатовиќ Аркан, и близок пријател на Лука Бојовиќ, починал откако бил ранет во Белград.

Во пукањето се ранети и Стојан Новаковиќ- Цопе и Горан Ристановиќ.

Новаковиќ, исто така, беше близок пријател на Аркан, додека Ристановиќ е спортски менаџер и поранешен кошаркар.

Како што дознава српски „Блиц“, автомобилот „алфа ромео“ од кој што е пукано на Ракоњац, е запален.

Официјално, Ракоњац никогаш не бил осудуван. Досега бил осуден само за неовластено користење на пиштол.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести