Балкан

Убиен српски радио водител

Убиен српски радио водител
Познатиот српски радио водител Лука Попов (60) е убиен синоќа во својата куќа.

Според неофицијалните информации, кои ги објавува српски Блиц, Лука утринава не се појавил на своето работно место, а не одговарал ниту на телефонските повици по што колегите го побарале неговиот брат. Тој отишол до домот на Лука и го пронашол неговото безживотно тело.

Неофицијално, на неговото тело забележливи биле видливи повреди, па се претпоставува дека пред да биде убиен Попов бил мачен.

Од полицијата во Кикинда само ја потврдиле информацијата за смртта на водителот најавувајќи повеќе детали по завршување на увидот.