четврток, 20 октомври 2016  |  Вести денес: 55

Убиен водачот на навивачите на „Црвена Ѕвезда“

Дуњиќ, во кој пукал засега непознат напаѓач, починал во возилото во кое бил за време на нападот кое стоело на еден паркинг на кејот на Дунав.

430493_velibor-dunjic-01rasfoto-aleksandar-dimitrijevic_f

Последни вести

Водачот на навивачите на „Црвена Звезда“, поточно на групата „Хиени“ Велибор Дуњиќ е убиен синоќа на кејот на Дунав.

При нападот тешко е ранет Мина Шобот (1987), јавуваат белградските медиуми. Исто така била ранета една девојка која веднаш била префрлена во Ургентниот центар.

Дуњиќ, во кој пукал засега непознат напаѓач, починал во возилото во кое бил за време на нападот кое стоело на еден паркинг на кејот на Дунав.

Тој во последно време се дружел со Милош Делибашиќ, кој е осомничен за друго убиство.

Инаку, против Дуниќ кој е познат на српските безбедносни служби како дилер на дрога и насилник, покренати биле 40 кривични пријави.

Во моментов против него се водат пет судски постапки, а од затвор бил пуштен по општа амнестија. Зад решетки завршил по пресудата дека на сплавот „Калипсо“ со Урош Аврамовиќ, исто така навивач на Црвена Звезда, тешко го повредил Андрија Чогуриќ.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести