четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 8

Убиен војник во Симферопол

Ukraine

Поврзани вести

Руски трупи нападнале украинска воена база во Симферопол и раниле еден украински војник, кој по кратко време им подлегнал на повредите.

Еден од офицерите тврди дека руските војници го заробиле командантот на навигацискиот центар, додека остатокот од трупите го завземале првиот кат од зградата во базата.

Според наводите на украинските медиуми, зачестија вооружените напади на украинските војници, а офицерот се здобил со две прострелни рани.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести