понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 30

Убиена шефица на кабинет на бугарски градоначалник

Се претпоставува дека убиството е извршено со придушувач бидејќи соседите не слушнале истрели. Мотивите за инцидентот се непознати.

ubistvoto500

Последни вести

Татјана Стојанова, шеф на кабинетот на градоначалникот на Пазарџик, Тодор Попов, е убиена синоќа пред својата куќа, соопшти бугарската полиција.

Се претпоставува дека убиството е извршено со придушувач бидејќи соседите не слушнале истрели. Мотивите за инцидентот се непознати.

Триесет и три годишната Стојанова беше поранешен новинар, и шеф на кабинетот на градоначалникот Попов веќе втор мандат. Претходно беше и раководител на општинската администрација додека со неа раководеше сегашниот градоначалник.

tatjana500

Најчитани вести