петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Убиената девојка била медицинска сестра на Детската клиника

devojka

Последни вести

Девојката која вечерва беше убиена на Детската клиника во Скопје работела како медицинска сестра во истата здравствена установа, неофицијално дознава Press24 од извори во истрагата.

Сепак, се уште нема информации, како таа заедно со 22 годишниот Н.К. се нашла на покривот на зградата. Претопставките се дека биле во љубовна врскано нема официјална потврда.

Се уште не се открива ниту идентитетот на девојката. По расправијата, Н.К. ја задавил и ја фрлил од покривот. Починла на Урегнтниот центар

Најчитани вести