недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 13

Убиени 11 војници и еден полицаец во вооружен напад во Колумбија

Според информации на колумбиското Министерство за одбрана уште три лица се ранети, а судбината на шестмина е непозната.

Убиени 11 војници и еден полицаец во вооружен напад во Колумбија

Убиени 11 војници и еден полицаец во вооружен напад во Колумбија

Последни вести

Единаесет војници и еден полицаец загинаа вчера во вооружен напад на борци на „Армијата за национално ослободување“ во Колумбија, јави БТА.

Според информации на колумбиското Министерство за одбрана уште три лица се ранети, а судбината на шестмина е непозната.

Силите за безбедност ги обезбедувале лицата, кои работеле во изборна единица и кои пренесувале 130 гласачки ливчиња од локалните избори. Тие гласачките ливчиња ги пренесувале од индијански резерват кон главниот град Богота.

Најчитани вести