сабота, 22 јули 2017  |  Вести денес: 2

Убиени 20 припадници на Исламска држава

Цел на вчерашните напади биле три згради, едно возило и еден мотоцикл во близина на сирискиот град Тел ел Хава.

id

Последни вести

Во воздушни напади на турските сили во северниот дел на Сирија убиени се 20 припадници на ИД, објави денеска телевизијата Си-Ен-Ен Турк, повикувајќи се на соопштение на турската армија.

Главниот командант на турската војска претходно соопшти дека операцијата „Штит Еуфрат“, во рамки на која турската армија пред две недели влезе на северот на Сирија, ќе биде продолжена.

Најчитани вести