сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Убиени 35 џихадисти при воздушни напади во Сирија

Невладината организација соопшти дека 30 исламисти загинале при бомбардирање во близина на Шадади, во североисточната провинција Хасака.

napadi

Последни вести

Најмалку 35 џихадисти се убиени во текот на ноќта при воздушни напади извршени во Сирија од меѓународната коалиција, предводена од САД, против групата Исламска држава (ИД), соопшти Сирискиот центар за мониторинг на човековите права, со седиште во Лондон, објави МИА.

Невладината организација соопшти дека 30 исламисти загинале при бомбардирање во близина на Шадади, во североисточната провинција Хасака.

Петмина други се убиени во воздушни напади кај курдскиот град Кобане, на границата со Турција, кој е под контрола на џихадистите.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести