понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Убиени двајца полицајци во Мисисипи

misisipi

Последни вести

Двајца американски полицајци се убиени од непознат напаѓач вчера во градот Хатиесбург, во сојузната држава Мисисипи.

Според податоците на истрагата полицајците, едниот од кои жена, синоќа подлегнале на прострелните рани добиени во нападот. Полицијата трага по напаѓачот, а градоначалникот Џон Допри ги повика жителите да не ги напуштаат своите домови до завршување на истрагата.

Засега не се познати мотивите за убиството, а полицијата не објавува повеќе детали за истрагата.

 

Најчитани вести