четврток, 20 октомври 2016  |  Вести денес: 52

Убиени најмалку 15 лица при напад на Боко Харам

boko-haram5

Последни вести

Најмалку 15 лица се убиени при напад на припадници на исламистичката група Боко Харам врз едно село во североисточниот дел на Нигерија, објави МИА.

– Досега изброивме 15 мртви, а едно лице е рането – изјави жител на нападнатото село Хујум, што се наоѓа во нигериската сојузна држава Борно.

Според него, при нападот на припадниците на Боко Харам целосно изгореле неколку куќи во селото.при нападот на припадниците на Боко Харам целосно изгореле неколку куќи во селото.

Најчитани вести