петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Убиени пет египетски војници

vojska egipet

Поврзани вести

Пет египетски војници се убиени во напад на вооружена група на контролен пункт кај Каиро, јавува египетската телевизија.

Нападот се случил два дена по нападот на автобус полн со војници. Тогаш бил убиен еден, а ранети биле тројца војници.

Силите за безбедност на Египет се’ почесто се цел на напади од моментот кога војската го смени египетскиот претседател Мохамед Моси на трети јули минатата година.

Во тие напади убиени се најмалку 300 припадници на војската и полицијата.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести