понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 30

Убиени пет либански војници

Military operations in Tripoli, Lebanon

Последни вести

Петмина либански војници се убиени во престрелка со вооружени лица во источниот дел на Либан, соопшти либанската армија.

Инцидентот се случил на границата каде често преминуваат исламски борци, кои учествуваат во војната во Сирија.

Либанските војници успешно го одбиле нападот врз армиски пункт во близина на граничното село Рас Баалбек по долга престрелка. Во борбите се убиени голем број исламски борци, се наведува во соопштението на либанската војска.

Најчитани вести