среда, 26 јули 2017  |  Вести денес: 42

Убиени петмина моторџии во околината на Москва

Нападот бил изведен крај напуштена пиварница во Еворевскиот регион, во Московската област.

Убиени петмина моторџии во околината на Москва

Убиени петмина моторџии во околината на Москва

Последни вести

Во Московската област се убиени петмина моторџии, а по неколкучасовната потрага полицијата го приведе напаѓачот, кој во меѓувреме ја признал својата вина, пренесе ТАСС.

Напаѓачот пукал врз петмината моторџии со карабина Сајга. Постојат сомненија дека тој од минатото имал нерасчистени сметки со сега убиените и дека нападот всушност му бил добро испланиран.

Се претпоставува дека петмината моторџии требало да учествуваат на едно моторџиско собирање недалеку од местото на злостроството. На тоа собирање требало да земат учество стотици моторџии.

Откако медиумите информираа за убиството на петмината, неколку групи почнале самостојно да го бараат убиецот.

Најчитани вести