сабота, 29 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Убиство кај велешката гимназија

Телото го пронашла жена која минувала низ паркот.

ubistvo

Последни вести

Попладнево околу 17 часот во дворот на велешката Гимназија е пронајдено машко тело на лице на возраст од околу 90 години. На местото на настанот се полициски увидни екипи и јавен обвинител. Засега нема официјални информации на настанот, пишува „Утрински весник“.

Телото го пронашла жена која минувала низ паркот. 

„Близу до главата на човекот имаше голем камен, кој во еден дел беше крвав. Главата на старецот беше многу повредена, како да беше удирана со каменот. Не можеше да се препознае, толку беше лоша сликата. Викнав врза помош, дојде докторката и му го напипа пулсот, но не даваше знаци на живот и му ја покри главата со бела ткаенина“ – вели еден сведок.

За него е чудно што телото било подалеку од клупа каде тој најверојатно седел и таму се наоѓал бела машка шапка. Блиските на починатиот кои го идентификувале велат дека станува збор за Јован Ц.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести