петок, 28 јули 2017  |  Вести денес: 43

Убиство на екскурзија: Студент од Србија избоден до смрт

Студент по економија од Крагуевац е избоден со нож на крузерот на релација Барселона-Рим додека биле на апсолвентска екскурзија.

Последни вести

Името на студентот не е познато, но се знае дека убиството го извршил друг студент, кој исто таа бил на екскурзијата. Повреден е уште еден студент, но тој не е во животна опасност.

Убиецот, во моментов е на разговор со полиција.

Најчитани вести