четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 50

Убиство во Ченто, населбата под полициска опсада

Инцидент во скопката населба Ченто, едно лице е убиено.

mvr

Поврзани вести

Едно лице е убиено вечерва во скопската населба Ченто, јавува Вечер.

Според првичните информации, убиството се случило околу 22:30 часот во близина на црквата Свети Ѓоргија.

Се’ уште нема информации за идентитетот на жртвата ниту пак за сторителот или мотивите.

Полицијата во моментов врши увид.

Дел од медиумите пренесот дека  рафалните истрели се слушнале низ целата населба, а влезот и излезот од населбата бил блокиран од полицијата.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести