вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Убиство во Кавадарци

mvr

Последни вести

Мртва жена била најдена вчеравечер на улицата Индустриска во Кавадарци.

Трупот го забележале случајни минувачи, кои веднаш ја алармирале локалната полиција.

Според првичните неофицијални информации, на телото на жената имало видливи траги од насилство.

Од полициски извори дознаваме дека е уапсено едно лице, осомничено за злосторството, кое се наоѓа во кавадаречката полиција на распит.

Телото на убиената педесетгодишна жена било однесено на обдукција.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести