петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 66

Убиство во Кочани: Татко со секира му пресудил на синот

policija1-630x420

Поврзани вести

Татко со секира го убил свој 37-годишен син во нивната куќа во кочанското село Спанчево, информираат од Министерството за внатрешни работи.

Доцна синоќа, околу 23 часот, таткото со секира му пресудил на 37-годишниот Д.М..

Тој е приведен во полиција каде што се испитуваат причините за овој грозоморен чин.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести