Македонија,Крими хроника

Убиство во скопско Пржино

Убиство во скопско Пржино
Гранитни плочи паднале врз работници во Прилеп

Повозрасна жена била убиена вчера вечерта во скопската населба Пржино, дознава Прес24 од полициски извори.

Од МВР за Press24 ја потврдуваат информацијата. Велат дека вчера вечерта една баба била пронајдена мртва. Првичната истрага покажала дека на нејзиното тело имало траги на насилство поради што полицијата случајот најверојатно ќе го води како убиство.

Од МВР не откриваат повеќе детали.