понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 30

Ученици се степале во ГУЦ, обезбедувањето ги разделило

Тепачка меѓу двајца ученици во средното училиште „Здравко Цветковски“ во Скопје.

boks

Поврзани вести

Средношколци се степале во дворот на училиштето, обезбедувањето ги разделило.

Според информациите од Министерството за внатрешни работи вчера постар средношколен кој бил вонреден ученик  нападнал малолетник во дворот на училиштето „Здравко Цветковски“ во Скопје.

Полицијата соопшти дека околу 13.30 часот, 18-годишниот И.Д. од скопско  село Крушопек го нападнал 16-годишниот М.Л.

Насилникот го удрил помалиот ученик со глава во пределот на аркадата нанесувајќи му повреда во вид на црвенило.

Кога М.Л. се обидел да извади метална палка на расклопување, бил спречен од вработениот во обезбедувањето на училиштето да ја употреби.

По целосно расчистување и документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести