четврток, 20 октомври 2016  |  Вести денес: 52

Учениците од денеска на летен распуст

ucilistekicevo

Последни вести

Околу 280 илјади основци и средношколци денеска ја завршуваат учебната 2014/2015 година и за нив од денеска започнува летниот распуст.

Иста така денеска е и последниот ден од годинешното екстерно тестирање, со кое во изминатите девет дена беа опфатени вкупно 183.280 ученици и 17.803 наставници.

 

Најчитани вести