сабота, 29 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Учениците во кичевските училишта од понеделник на настава

Владата обезбеди 50 тони нафта за греење и 10 тони нафта за превоз.

ucilistekicevo

Последни вести

Владата на вчерашната седница донесе одлука со која ќе биде решен проблемот во кичевските училишта, каде настава не се одржуваше поради фактот што немаше греење.

Имено, Владата обезбеди 50 тони нафта за греење и 10 тони нафта за превоз.

Учениците од понеделник ќе се вратат во училишните клупи, а Владата подготви и програма на кој начин ќе се дополни наставата која учениците ја пропуштија поради проблемот.

 

Најчитани вести