сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 23

Ученик со роднини нападнал професор во средно училиште

t

Поврзани вести

Во средното училиште „8 Септември, поранешен ЕМУЦ, во скопската населба Автокоманда претпладнето ученикот С.Б, заедно со својот татко и чичко, физички го нападнале класниот професор М.А и уште неколку други професори.

Настнала масовна тепачка меѓу ученикот, неговиот татко и чичко, од една страна и од друга страна класниот професор и неколку други професори.

Од полицијата информираат дека засега не се познати причините за тепачката, но се работи на расчистување на инцидентот.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести