среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 45

Учество на министерот Џафери на „SOFEX 2014“

??????????

Поврзани вести

Делегација од министерството за одбрана на Република Македонија, предводена од министерот Талат Џафери од вчера учествува на неколкудневната конференција и егзибиција „SOFEX 2014“ која се одржува во главниот град на Јордан, Аман.

SOFEX 2014 вклучува низа настани предводени од конференцијата на која учество земаат проминентни личности од сферата на одбраната и безбедноста, вклучувајќи министри за одбрана, началници на Генералштаб, команданти на сили за специјални операции и челници на политички директорати. На егзибицијата свое претставување имаат поголем број мали, средни, но и интернационални производители кои ќе извршат демонстрација на најновата опрема и технологии.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести