четврток, 20 октомври 2016  |  Вести денес: 55

Удавената девојка во Вардар била бремена

RAS_7664

Последни вести

Полицијата го утврди идентитетот на 21 годишната девојка која утрово беше пронајдена мртва во водите на Вардар покрај тетовското село Сараќино. Се работи за Сабина А. од истото село која ја пронашол нејзиниот 22-годишен сопруг З.А. и други роднини.

Тие утринава го пронашле нејзиното безживотно тело, по што случајот го пријавиле во полиција, а јавен обвинител, екипа од СВР Тетово и лекар по судска медицина извршиле извршиле комплетен увид и го фотодокументирале случајот.

Како што неофицијално дознава Курир, починатата девојка во брак стапила пред пет месеци, а била и бремена. Според првичните непотврдени информации на нејзиното тело немало траги на насилство.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести