вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 9

Удинезе го совлада Лацио среде Рим

udine-500

Последни вести

Фудбалерите на Удинезе го совладаа Лацио со 1:0 на гостински терен во последниот меч од четвртото коло од Серие А.

Единствениот погодок, кој подоцна се покажа како решавачки на овој натпревар, го постигна Теро во 36-тата минута.

Со оваа победа Удинезе се искачи на третото место на табелата со 9 бодови, додека Лацио остана на 14.место со само една победа.

Серие А, 4.коло

Четврток:

Лацио – Удинезе 1:0

Среда:

Каљари – Торино 1:2

Фиорентина – Сасуоло 0:0

Интер – Аталанта 2:0

Јувентус – Чезена 3:0

Наполи – Палермо 3:3

Парма – Рома 1:2

Сампдорија – Киево 2:1

Верона – Џенова 2:2

Вторник:

Емполи – Милан 2:2

Табела: Јувентус 12, Рома 12, Удинезе 9, Интер 8, Сампдорија 8…

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести