четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Удинезе останува помеѓу водечките во Серие А

di natale

Поврзани вести

На вечниот Антонио Ди Натале како никогаш да не му е доста од постигнување голови. Синоќа со два погодоци го предводеше пресвртот на Удинезе против Парма до нова победа во калчо лигата.

Резултатот го отвори тимот на Парма преку Маури, по што уследи двојната реализација на 36-годишниот Ди Натале. Со голот на Касано од пенал во четвртата минута од судиското надополнување, Парма го однесе натпреварот во второто полувреме со резултат 2:2, но потоа Ортоу и Тиро ги искористија своите шанси и му донесоа победа на Удинезе, додека гостите од 77. минута останаа и без еден играч. Удинезе е на третата позиција на табелата со 12 бода, веднаш зад Јувентус и Рома кои имаат максимални 15 бода.


Udinese 4 – 2 Parma (29.09.2014) by letsplayitnow

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести