недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 25

УХМР: Маглата попладне ќе се растури

Метеоролозите најавуваат дека маглата денеска кончено ќе се расчисти

magla

Поврзани вести

Во претпладневните часови маглата ќе ги опседне котлините, но за попладне метеоролозите најавувваат дека ќе се растури.

Од Управата за хидрометеоролошки работи велат дека на повисоките места пак времето ќе биде облачно со слаб, на места умерен ветер.

Температурите ќе се движат од пет до 12 степени. Во Скопје ќе проевладува магловито, облачно време со температура до пет степени.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести