вторник, 22 август 2017  |  Вести денес: 2

УХМР: Од утревечер, вторник и во среда повремени врнежи од снег

До крајот на денот утре времето ќе биде стабилно кон исток со сончеви периоди, а облачноста ќе се зголемува. Претпладне понекаде во котлините ќе има услови за појава на магла.   Минималните температури ќе бидат од -7 до -1, а максималните од -1 до 5 степени. 

врнежи

Поврзани вести

Како што соопшти Управата за хидрометеоролошки работи, утре од вечерните часови, а потоа и во вторник и среда, ќе има повремени врнежи претежно од снег, со слаб, а кон југозапад и кон југ и со умерен интензитет,

Во вторник преку денот на југоисток повремено врнежите ќе бидат од дожд. Од четврток малку покачените утрински температури повторно ќе опаднат, а преку денот ќе има се повеќе сончеви периоди.

Најчитани вести