сабота, 22 јули 2017  |  Вести денес: 2

УХМР: Попладнево нестабилно време и пороен дожд

Попладнево се очекува нестабилно време со пороен дожд и грмежи, информира УХМР. Нестабилноста ќе навлезе и во скопскиот регион од кај Сарај.

uhmr-640x537

Поврзани вести

Попладнево се очекува нестабилно време со пороен дожд и грмежи, информира УХМР. Нестабилноста ќе навлезе и во скопскиот регион од кај Сарај.

Според УХМР од Шар Планина преку Гостивар и Тетово како и околните населени места се преместува посилна нестабилност со пороен дожд и грмежи која сигурно е проследена и со засилен ветер.

Пороен дожд има во Полог, а најсилни се врнежите во Гостивар, но и во Тетово во самите градски јадра!

Изгледи за пороен дожд има за Прилеп и северна Пелагонија.

Најчитани вести