недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 18

УХМР: Во котлините магла, на другите места сонце

Магла во котлините, сонце на повисоките места

magla i sonce

Поврзани вести

Сончево со мала до умерена облачност, а по котлините магливо, вакво време за денеска ни прогнозираат метеоролозите од Управата за хидрометеоролошки работи.

Температурата ќе се движи од пет степени во магливите региони до 12 степени  јужните делови од земјата.

Во Скопје ќе преовладува магловите и облачно време со температура до пет степени.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести