петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 0

УХМР: Во котлините повторно облачно и магла

На планините ќе грее сонце, котлините повторно во магла

zajdi sonce

Поврзани вести

На планините сончево со мала до умерена облачност, а во останатите делови облачно со магла, велат метеоролозите од Управата за хидрометеоролошки работи.

Се очекуваат температури од шест степени до 15 степени во јужните делови на Македонија.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести