сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Укината забраната на патот Маврово-Дебар

download

Последни вести

Диспечерски-информативниот центар, на Јавното претпријатие „Македонија пат“, информира дека забраната за тешки товарни возила на патниот правец Маврово-Дебар е укината утрово во 8:45 минути.

Од претпријатието додаваат дека во моментов сообраќајот се одвива тековно .

Најчитани вести