вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 61

Укината забраната на Стража

zabrana-sneg-500

Последни вести

Диспечерски-информативниот центар на Јавното претпријатие Македонија пат информира дека е укината забраната за тешките товарни возила на планинскиот превој Стража.

Забраната стапи на сила утрово поради обилните врнежи на снег.

Најчитани вести