понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Укината забраната за движење на тешки товарни возила на Стража и Маврово

sneg_thumb_medium500_278

Последни вести

Забраната за движење на тешки моторни возила, која беше воведена во 12 часот на патниот правец Гостивар – Стража и Гостивар – Маврово, е укината.

Како што информираат од Автомото-сојузот на Македонија сообраќајот е нормализиран за сите моторни возила.

Инаку, забраната беше воведена поради интензивни врнежи од снег, кои се задржуваа на коловозот.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести