петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Укината забраната за камиони кај Стража

sneg_patista

Последни вести

На планинскиот премин Стража и на патниот правец Маврово- Дебар е укината забраната за движење на тешки товарни возила , соопшти АМСМ.

Забраната за движење на тешките товарни возила беше воведена поради обилните врнежи од снег кои го зафатија овој дел од Македонија.

Најчитани вести