понеделник, 29 мај 2017  |  Вести денес: 48

Укината забраната за камиони на патот Маврово – Дебар

zabrana-kamioni500

Последни вести

Забраната за сообраќај на тешки товарни возила на патниот правец крак Маврово – Дебар се укинува во 11.15 часот.

Забраната беше воведена утрово поради врнежи од снег.

Најчитани вести