вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 61

Укината забраната за камиони на повеќе патни правци

kamioni

Последни вести

Од 22.30 часот, на патниот правец Р1202 од Мавровска крстосница„Маврови Анови -Дебар и обратно, укината е забраната за движење на тешки моторни возила.

Од 22:25 часот на магистралниот пат Битола – Ресен, на планинскиот премин „Ѓавато“, исто така, укината е забраната за движење на тешки моторни возила, а на патниот правец Тетово – Попова Шапка укината е и забраната за автобуси.

 

Најчитани вести