четврток, 20 октомври 2016  |  Вести денес: 55

Укината забраната за тешки товарни возила на Пресека

slab_sneg

Последни вести

Во 15.00 ч. на планинскиот превој Пресека е укината забраната за сообраќај на тешки товарни возила, соопштуваат од Македонија пат.

Патниот  правец  Дебар-Маврово кој беше затворен за сообраќај поради лавина на патот, во 14.25 ч.  е оспособена-исчистена една коловозна лента и по неа е дозволено одвивање на сообраќај.

 

Најчитани вести